Дорогі друзі, колеги, пацієнти та гості центру Нодус!
2024 рік - в нашому центрі донині діє благодійна програма нейрореабілітації поранених в зоні АТО/ООС військовослужбовців та добровольців. На фоні тотальної зневіри, критичної втоми, різкого спаду можливостей і наростаючого обмеження джерел фінансування, ми продовжуємо знаходити власні ресурси на цей Благодійний проект. З серпня 2014 року ми здобули сотні ідейних прихильників, чимало друзів, які із усіх сил підтримують Нодус в його місії. Проте, так само зросла кількість противників благодійної діяльності центру, які , також з усіх сил намагаються підірвати його авторитет, довіру бійців АТО до лікування, поширювати неправдиві дані серед волонтерів, спотворювати інформацію про проект задля своїх приватних корисних інтересів. Тому, з метою загострення уваги свідомих і небайдужих громадян до дій таких осіб, ще раз хочемо нагадати про умови та структуру Благодійного проекту NODUS:
Нейрореабілітація – тривалий високовартісний спеціалізований та високоефективний процес у всіх розвинених країнах світу. Те, що вона реалізується в такій бідній країні, як Україна, не скасовує великий обсяг клінічних потреб нейрохворого, який потребує нейрореабілітації і вимагає значних витрат, які розтягуються в часі, що закономірно вимагає значного фінансування. Для прикладу-аналогії BMW Alpina однаково дорого коштує в США, Європі, Японії, Китаї, Австралії та Україні, незважаючи на платоспроможність населення, і ніхто не зменшить його вартість тільки тому, що країна бідна, бо витрати є витрати. Саме тому, аби зробити технологічну нейрореабілітацію доступною для травмованих і поранених захисників в Україні ми і започаткували цей проект. 10 років пройшло, Нічого подібного в комплексі технологій і можливостей в нашій державі не існує досі, хоч і «надули» безліч реабілітаційних різнокольорових бульбашок.
В проект на рівних умовах залучаються як військовослужбовці ЗСУ та інших силових відомств так і учасники добровольчих батальйонів.
Нозологічна патологія: тільки БОЙОВІ поранення центральної та периферичної нервової системи (включаючи контузії, посттравматичний пост-бойовий стрес), а також вторинні ускладнення, порушення функції опорно-рухового апарату, що виникли в результаті таких поранень, у військових, котрі потребують технологічної нейрореабілітації, нейрохірургії, нейродіагностики, використання асестивних технологій, психіатричної чи психотерапевтичної допомоги.
Однак, Нодус може, за певних умов і на власний розсуд, надавати пільгові медичні послуги бійцям з НЕБОЙОВИМИ травмами чи захворюваннями, однак в кожному випадку розмір знижки буде оговорюватися окремо і такі випадки обслуговування не є пріоритетними для даного Благодійного проекту.
Через нашу концепцію ведення справ «ти не володієш процесом і явищем якщо не можеш його виміряти чи порахувати, клініка залучила в проект увесь парк наявних інноваційних відновних доказових технологій, серед яких ключовими є:
1. В напрямку нейрохірургії: мікронейрохірургічні коригуючі та реконструктивні операції на головному, спинному мозку та периферичних нервах, імплантаційна модулююча терапія – імплантація стимуляторів та пристроїв інтратекального введення ліків в головний та спинний мозок.
2. В напрямку нейрореабілітації: роботизована кінезотерапія (механотерапія) з біологічно зворотнім зв’язком та симультанною FNS, апаратна вертикалізація та латеральна терапія з моніторингом Холтер-ЕЕГ та життєвоважливих показників, апаратне роботизоване відновлення балансу та опори, функціональна терапія руки.
3. В напрямку відновного нейрофізіологічного лікування: полімодальна сенсорна/моторна неінвазивна та інвазивна стимуляцій головного, спинного мозку та периферичних нервів і сплетінь, транскраніальна, трансвертебральна ритмічна магнітна стимуляція, селективна інвазивна та неінвазивна стимуляція периферичних нервів та сплетень, технологія BRAIN-AVATAR NEURОFEEDBACK АІ.
4. В напрямку асестивних технологій: екзоскелетобудування для осіб, які незворотньо втратили можливість довільно рухатися, функціональна індивідуальна ортезотерапія.
5. В напрямку психіатричної допомоги: використання кількісної КЕЕГ, викликаних когнітивних потенціалів, як доказових методів скринінгу, протоколів безмедикаментозного лікування ПТСР на основі протоколів транскраніальної магнітної стимуляції дозволених і ркомендованих FDA USA, а також технології BRAIN-AVATAR NEURОFEEDBACK АІ.
Детальніше з переліком медичних послуг, обладнанням та методиками можна ознайомитися на нашому сайті www.nodus.ua
Відбір поранених для нейрореабілітації в центрі проводить виключно спеціаліст центру, керуючись фаховістю патології, строками поранення, наявністю ускладнень (явних, прихованих) і реальною можливістю досягти в кінці реабілітаційного лікування конкретних цілей. Нодус, в рамках проекту, не займається оздоровленням поранених, діагностикою заради діагностики, ізольованим нейрохірургічним лікуванням.
Кожен пацієнт має свій ціновий портфель, бо його індивідуальний реабілітаційний планпобудований за принципом пацієнтоцентричності.
На всі медичні «внутрішні» послуги, які надаються в рамках даного проекту фахівцями клініки діє знижка 25%, окрім «зовнішніх» послуг, тобто тих, які у разі необхідності надаються пацієнтам (військовослужбовцям) в інших лікувально-діагностичних установах (лабораторна, інструментальна, функціональна діагностика, консультації, хірургічні втручання, тощо) – тобто ми «переадресуємо» рахунки виставлені цими установами в тому ж ціновому значенні, якому вони були виставлені нам, як замовникам послуг для свої пацієнтів і при цьому не стягуємо ніяких компенсацій за касово-банківські операції. У випадку заборгованості благодійників, які опікуються пацієнтами (військовослужбовцями) за такі послуги, першочергово з наявних коштів закриваються ці борги.
Знижка так само відсутня на медикаменти, медичні засоби, засоби гігієни та догляду, медичне харчування, продукти харчування дієтотерапії та інші супутні матеріальні витрати (паливо, деззасоби, миючі порошки та розчини, тощо), що становлять прямі витрати медичного втручання (медичних послуг) – державного фінансування в нас немає, покривати ці витрати з інших джерел в нас можливості немає.
Оперативні втручання, які виконують фахівці Нодусу, як послуга – самі роботи володіють знижкою 25%, а прямі витрати на операцію: медикаменти, медичні засоби, імпланти, засоби для знеболення, наркозу, тощо) подаються без знижки.
Транспортні витрати подаються за таким же самим принципом – сама послуга має 25% знижки, витрати на пальне і амортизацію та обслуговування автомобіля – без знижки.
Через економічну ситуацію, інфляцію та воєнний стан ми змушені аби утримувати проект і балансувати для виживання періодично переглядати прайс цін, на основі якого формуються рахунки за медичні послуги і витрати, однак, коли рахунок сформований і договір з додатками і додактовими угодами підписаний, ми фіксуємо визначені ціни на повний курс медичного втручання, який може складати від 1 ( частіше) до 6 місяців, залежно від клінічної ситуації та обсягів допомоги. В кінці кожного курсу медичного втручання всі взаєморозрахунки закриваються актами виконаних робіт.
Перед початком медичного втручання платник вносить 100% його вартості або, у окремих випадках, якщо дозволяють обсяги втручання і стан пацієнта і наші фінансові можливості – 50% авансовий платіж. В кінці курсу проводяться взаєморозрахунки і платник не пізніше 3-х діб з моменту підписання акту виконаних робіт вносить решту плати. В кожній з таких схем фінансових розрахунків може виникнути ситуація, коли клінічна картина та перебіг, динаміка захворювання може потребувати виконання додаткових (не запланованих) платних робіт чи послуг, передбачити високу вірогідність яких було не можливо ні на початку лікування, ні в його ході, коли не проведення їх чи невиконання-об’єктивно несе за собою погіршення стану пацієнта, загрози його здоров’ю чи зниження темпів реабілітації. У випадку відсутності фінансування за ці роботи, центр залишає за собою право достроково призупинити надання медичних послуг такому пацієнту та перевести його на лікування за місцем проживання. Іноді, деякі роботи ми відкладаємо «на потім», попереджаючи про це замовника і платника і далі вже виставляємо додаткові рахунки. «Рахунок це завжди намір щось зробити чи таким чином діяти, він завжди володіє певною мірою неточності – акт виконаних робіт – факт».
Кількість ліжко-місць стаціонару, які виділені під проект становить 7, кількість амбулаторних місць – 18.
Центр залишає за собою право збільшувати чи зменшувати кількість місць залежно від наявних ресурсів та поточної виробничої ситуації в центрі.
Враховуючи, що попит на спеціалізоване реабілітаційне лікування в умовах Благодійного проекту в рази перевищує його можливості, клініка формує динамічну чергу замовників на послуги, однак остаточно сам вирішує, кого запрошувати врешті на лікування, а кого - ні.
Основними причинами цього є:
- З часом перебування в черзі, стан пацієнта може ускладнитися і перейти в групу «не фахових для центру» чи «не підйомного по ресурсам і можливостям»;
- Деякі пацієнти з часом втрачають мотивацію та лояльність до тривалого технологічного реабілітаційного лікування;
Деякі пацієнти не розуміють і не сприймають наші клінічні підходи, лікувально- охоронний режим і мають низький комплаєнс до медичного втручання.
- На момент запрошення в центр на реабілітацію пацієнта «з черги», останній може знаходитися в цей час на реабілітаційному лікуванні в іншій установі (в тому числі на санаторно-курортному лікуванні) і переривання такого лікування є недопустимим.
- Пацієнту, заявка якого на участь в даному Благодійному проекті була розглянута, і в результаті було проведено консультацію та дообстеження в центрі, після чого заплановано його госпіталізацію, може бути відмовлено в наданні медичних послуг через невиконання пацієнтом призначених на консультації лікарських рекомендацій.
Враховуючи, що Благодійний проект хоч і є безкоштовним власне для самих військових, проте він не є безкоштовним за своєю суттю для платників та клініки, яка відмовилася від прибутку 25%, тому ми вимагаємо поваги і проти усіляких зловживань, махінацій і маніпуляцій з предмету співпраці чи медичного втручання, особливо коли черга на допомогу і так рухається повільно і хтось, чекаючи на неї, стає заручником чиєїсь неадекватності або безвідповідальності. Нажаль ми мали такі випадки і тому з 2016 року Нодус посилив якість відбору поранених для участі в даному Благодійному проекті.
Враховуючи те, що останнім часом почастішали випадки зловживання та шахрайських дій під виглядом збору коштів для лікування в нашому центрі, для уникнення непорозумінь, просимо всіх волонтерів та осіб, які планують перераховувати кошти на реабілітацію поранених захисників України, спочатку уточняти необхідні умови госпіталізації та тривалість лікування конкретного пацієнта на рецепції нашого центру за телефоном +38 (044) 579 9025.
Дякуємо за розуміння! Доброчинність у війну нажаль має бути одягнена в лати і мусить мати правила, відповідальність і здоровий глузд!
Ми впевнені, що радість від зекономлених коштів триває в рази менше ніж відчай через неякісне і імітоване медичне втручання, особливо в сфері такого неймовірно складного рівня і обсягу, як технологічна нейрореабілітація. Ми ж все ставимо на службу пацієнту.