Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Досягнення пацієнта Романа К. (боєць АТО)

Досягнення наших пацієнтів
(*інформацію розміщено про пацієнтів, які надали згоду на використання їх фото/відео зображення)


Досягнення пацієнта Романа К. (боєць АТО)

Роман К., 1974 року народження, отримав поранення під час обстрілу в зоні АТО в районі с. Піски. Проходив лікування в 66ВМГ, потім переведений в ОКБМ м. Дніпропетровськ. Однак стан пацієнта залишався критичний і погіршувався через розвиток вторинних соматичних ускладнень, розповсюдженням тяжких нейротрофічних змін, пролежнів, гнійносептичних ускладнень, виразної кахексії.

Волонерський рух та військові керівники підрозділу де служив пацієнт ініціювали звернення про переведення пацієнта на подальше реабілітаційне лікування в профільні установи, проте отримали відмову від 18 лікувальних профільних державних та недержавних установ. Через виразний соціальний запит, адміністрацією центру було повторно розглянуто звернення волонтерів та матері хворого про перевід Романа в Нодус на лікування.

Матері пацієнта і волонетерам було чітко пояснено, що стан пацієнта може раптово критично погіршитись будь - коли і будь-де НЕЗАЛЕЖНО від об”єму, повноти та своєчасності такої реабілітаційної допомоги, а є характерним для такого маштабу і глибини ушкоджень та їх наслідків. Крім того, у разі позитивної динаміки, шанс якої теоритично також зберігається, пацієнта з великою долею ймовірності очікує груба рухова інвалідність та повна втрата професійної працездатності і залежність від стороннього догляду. Мати та волонтери розуміючи всю складність ситуації наполягли на госпіталізації в НПЦНР «Нодус».

27 травня 2015 року Роман К. був госпіталізованим в НПЦНР «Нодус» в рамках Благодійного проекту реабілітації поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців.


У центрі проведено дообстеження пацієнта та складена індивідуальна програма реабілітації, що включала: симптоматичну фармакотерапію, проведення ряд оперативних втручань, ЛФК, масаж, вертикалізацію, апаратну кінезотерапію, механотерапію з біозворотнім зв”язком, електроміостимуляцію, лікувально-охоронний режим та методи соціальної реабілітації.

Загалом за період лікування в центрі проведено 52 оперативних втручання, з яких 5 операцій 7-го класу. Виконані усі соціально- реабілітаційні завдання згідно ІПР:

 1. Відновлено горизонтальний та вертикальни й постуральний тонус - пацієнт без жожних порушень гемодинаміки та дихання може годинами сидіти у візочку, стояти.
 2. Усунено усі контрактури великих суглобів;
 3. Відновлено вагу пацієнта, усунено кахексію;
 4. Усунено анемію, білково-метаболітні, водно-електролітні порушення;
 5. Усунено септичний стан;
 6. Повністю компенсовано епілептичний синдром;
 7. Усунено тяжку хронічну гнійну гіпостатичну пневмонію;
 8. Вироблено гарну адаптацію до фізичних годинних навантажень;
 9. Повне усунення шлунково- кишкової дискінезії, постійного рвотного синдрому. 


Сеанс Kinetek Performa i Maestro

Нейроелектростимуляція нижніх кінцівок

Сеанс Kinetek Performa i Maestro

Нейроелектростимуляція нижніх кінцівок

Апаратна вертикалізація на вертикалізаційній платформі

Лікувальна ритмічна транскраніальна та трансвертибральна магнітна стимуляція

Сеанс Biodeх 4 pro

Висаджування пацієнта у візку

Сеанс Biodeх 4 pro

Висаджування пацієнта у візку

Вертикалізаційне заняття у Balance Trainer з допомогою підвісної системі Guldmann.

Вироблення стереотипу руху, заняття на імітаторі ходи

Проведення ЛФК у SET

Проведення ЛФК у SET

Результат роботи з пролежнями: 5 місяців після поступлення


За період стаціонарного лікування, інтенсивної нейрореабілітації відповідно до розробленої індивідуальної програми реабілітації пацієнт продемонстрував виражену позитивну динаміку, незважаючи на негативний прогноз. Головним клінічним досягненням стало виведення пацієнта з Вегетативного статусу і переведення пацієнта на рівень малої свідомості, при тому що має місце вогепально-травматичний дефект правовї півкулі головного мозку.

Досягнуто усіх поставлених наступних клінічних цілей:

 1. Повне усунення пролежнів кінцівок 3-4-го ступеня по усіх 12-и ділянок обох ніг, тулуба.
 2. Усунення пролежнів обох носових ходів, імплантація гастростоми для покращеного харчування пацієнта і профілактики гнійносептичних ускладнень в ділянці передньої черепної ями.
 3. Усунення декомпенсованої гідроцефалії;
 4. Виготовлення індивідуального сітчастого імпланту та реконструкція краніодефекту;
 5. Усунення гнійного рецидивуючого канакуліту лівого ока;
 6. Усунення розлитого запального процесу середостіння, усуненння флегмони середостіння;
 7. Усунення паратрехеальних паратрахеостомічних абсцесів;
 8. Пластика трахеального дефекту ( до 9 см) та видалення трахеостоми комбінованим методом, відновлення фізіологічного акту дихання, відновлення носового дихання, усунення слабкості діафрагми та міжреберної мускулатури, що сформувались через тривале ( більше року) дихання через трехеостому.

Пацієнт максимально соціалізований і мінімально залежний від медичного догляду, може перебувати в місцях соціального догляду за пацієнтами зі динамічним амбулаторним плановим лікарським контролем ( лікар невролог) не рідше двох разів на тиждень.

На момент виписки пацієнт активний, практично увесь час бодрствує, гарно реагує на подразники. Активність міміки наросла. виконує прості команди - відкрити рот, показати язик, закрити очі, зжати руку. Гарно займається та добре адаптувався до вертикалізації та занять в вертикальному положенні. В ліжку тільки спить. По 3 год. лежить на животі під час занять, що свідчить за повне відновлення контролю за горизонтальним тонусом.
Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!