Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Високий реабілітаційний потенціал та фінансова неспроможність - як бути?

Високий реабілітаційний потенціал та фінансова неспроможність - як бути?

19 Травня 2017

Ще за багато років до відкриття спеціалізованого закладу нейрореабілітації, фундатори концепції "NODUS" та засновники намагалися зробити все можливе для того, щоб серед пацієнтів центру, які спроможні оплатити за медичні послуги, були також і люди з низьким фінансовим забезпеченням, соціально незахищені та діти-інваліди з органічними ураженнями центральної-нервової системи та їх наслідками. А вже сьогодні, за своїм власним переконанням, свідомою громадською позицією, колективом Нодусу проводиться безкоштовна ефективна надсучасна реабілітація дітей і дорослих, для яких раніше такий рівень медичної допомоги був недоступним.

Звичайно, на дообстеження та подальше лікування потрапляють далеко не всі з охочих, оскільки ресурси центру не безмежні, а запроваджений відповідно до світових стандартів камплаєнc-контроль реабілітації визначає, зрештою, максимальне навантаження на центр, так би мовити, його показник пропускної здатності. Штучно підвищити значення цього показника - означає порушити методичність та втратити результативність лікування пацієнтів, адже кожна індивідуальна програма реабілітації обмежена жорсткими часовими параметрами, дотримання яких формує не тільки економічну виправданість інвестицій у власне здоров’я, але і достатню обґрунтовану тривалість повного курсу лікування.

Ми не практикуємо надання медичної допомоги одному пацієнту через зменшення інтенсивності чи тривалості процедур і лікувальних сеансів іншому пацієнту, керуючись тільки бажанням охопити професійною допомогою якомога більше хворих, незалежно від платоспроможності останніх. Тому ми постійно намагаємося розвивати матеріально-технічну і кадрову бази центру, щоб з поміж множини комерційної допомоги збільшувати частку соціальної. 

Немає змісту розповідати про деталі та умови за якими пацієнти, як самодостатні так і соціально незахищені, відбираються на лікування, зауважимо тільки на найголовніших з них, це -  наявність реабілітаційного потенціалу, висока орієнтованість пацієнтів на реабілітаційне лікування і співпрацю з реабілітаційною командою, а також розділення відповідальності за досягнення поставлених клінічних завдань на всіх етапах реабілітаційного маршруту. Тільки за умови повного розуміння і  відповідності цим головним положенням команда центру починає роботу з пацієнтом.

І як буде не дивно звучати вже доведена нами на своєму прикладі роботи теза, саме непослідовність власних дій хворих людей та їх родичів, несвідома, не активна позиція і небажання розуміти сучасні підходи до пацієнт орієнтованого і результат орієнтованого лікування, часто стоять на заваді і є визначаючими  в неможливості отримання високопрофесійних і високотехнологічних медичних послуг, а ніж фінансова неспроможність.

Ми також глибоко переконані, що необ’єктивна інформованість більшості громадян, низький рівень соціальної освіти, культури у частини населення держави, втрата цінностей і насамперед цінності здоров’я, породили різні по своїй суті і формі спекуляції з поняттям та видами реабілітаційної допомоги, часто підміняючи її дієві поняття і методи хибними судженнями і незрозумілими хаотичними маніпуляціями, декларуючи їх підступну ефективність з точки зору дешевизни і зрозумілої простоти використання, по факту є тими першочерговими причинами, які, далеко не в поодиноких випадках, перешкоджають хворим людям отримати вчасну належну медичну допомогу з доказовим відчутним результатом, який, як потім виявляється, є найбільш економічно зручнішим як для самого пацієнта так і тих, хто був дотичним до самого процесу лікування.

Проте, оминаючи, всі труднощі та проблеми з якими доводиться зустрічатись сьогодні нам, представникам приватної ланки системи охорони здоров’я, ми все ж змогли реалізувати свою концепцію і надавати сучасну медичну допомогу за власні кошти окремим соціально незахищеним громадянам. 
Вони, з радістю погодилися надати свої фото для офіційного сайту центру, як доказ того, що від штампів типу «здоров’я тільки для багатих» слід відходити, адже сьогодні це не єдиний випадок, коли відбулася переоцінка підходів по відношенню до соціально незахищених верств населення. 

Крім того, владою держави робляться відчутні кроки на шляху координації державних і приватних лікувально-профілактичних установ, створюються прийнятні умови для залучення високих технологій і переймання передового досвіду інших країн і їх оптимального впровадження в загальнонаціональну систему охорони здоров’я з метою підвищення доступності самої медицини.

І ми відчуваємо справжнє почуття гідності, що є причетними до цього.

Oсь вони - наші пацієнти!

Власенко Олексій
Перфільєв Микола Вікторович
Дядюк Михайло Миколайович
Ярема Ярослава
Кожухар Євген
Срога Марта
Мясоєдов Павло
Козлова Лариса Василівна
Бернацька Олена
Ангелов Олег Савелійович
Руденко Володимир
Самборський Ігор
Коломійчук Оксана
Литвиненко Віктор Іванович
Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!