Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи

Ефективна і доказова реабілітація хворих з захворюваннями і розладами центральної та периферичної нервової системи можлива виключно за наявності високотехнологічних засобів та новітніх підходів до її структури і організації.

Матеріально-технічна база центру спеціалізована виключно для діагностики та реабілітації (відновного лікування) хворих з ураженнями і функціональними розладами нервової системи.


MOTOmed
EasyStand
MEGO AFEK AC LTD. (Ізраїль)
ZIMMER MEDIZINSYSTEME (Німеччина)
HOCOMA (Швейцарія)
МЕДИНДУСТРИЯ СЕРВИС (Білорусь)
BMT MEDICAL TECHNOLOGY s.r.o. (Чехія)
JIANGSU YUYUE MEDICAL EQUIPMENT & SUPPLY Co., Ltd (Китай)
EUROPA BXP (Німеччина)
FAMED Lodz S.A. (Польща)
ENFRAN-NONIUS (Нідерланди)
MEDIZIN ELEKTRONIK LUNEBURG (Німеччина)
ВИСМА-ПЛАНАР (Білорусь)
DR. MACH GmbH & Co. KG (Німеччина)
NAUSICAA AKS (Франція)
NEUROSOFT (Росія)
ELMI (Латвія)
OSD (Італія)
BIOMED (Росія)
WEINMANN MEDICAL TECHNOLOGY (Німеччина)
XCO-TRAINER (Великобританія)
FLEXI-BAR ( Великобританія)
INTER ATLETIKA (Україна)
B|BRAUN (Німеччина)
BMT MMM GROUP (Німеччина, Чехія)
INNOMED MEDICAL Inc. (Угорщина)
SÖRING Gmbh (Німеччина)
DHOLLANDIA (Бельгія)
GULDMANN Inc. (Данія)
MEDEN-INMED Sp. z o.o. (Польща)
DX SYSTEMS (Україна)
STORZ-MEDICAL (Швейцарія)
TOSHIBA, MEDICAL SYSTEMS (Японія)
МEDICA Medizintechnik Gmbh (Німеччина)
BIODEX MEDICAL SYSTEMS, INC (Сполучені Штати Америки)
KINETEC S.A. (Франція)

Основні роботизовані комплекси та компю’теризовані пристрої з біологічно-зворотнім зв‛язком, а також механізовані системи, за допомогою яких в центрі проводиться реабілітація:

  1. Пристрій для вертикалізованої реабілітації Balance Trainer (Medica medizintechnik Gmbh, Німеччина);
  2. Пристрої для ранньої реабілітації (CPM терапія): BREVA, MAESTRO, PERFORMA (Kinetek, Франція) і ARTROMOT E2;
  3. Комплекс механотерапії біозворотнього звʼязку Biodex 4 pro (Biodex Medical System,Inc., США) асоційований з електричним мобільним стельовим піднімачем GH3 (Данія) (вантажопідйомність до 200 кг).
  4. Прилад для реабілітації у вертикальному положенні пацієнтів з парезом або паралічем нижніх кінцівок Імітатор ходьби РІО (Meden-Inmed Sp.z o.o., Польща)
  5. Пристрій для активно-пасивної реабілітації нижніх та верхніх кінцівок THERA-Vital (Medica medizintechnik Gmbh, Німеччина);
  6. Система високочастотної діаметрії MiLi в комплексі з системою апаратної дозованої тракції TRAComputer) для здійснення тракції шийного, грудного та поперекового відділу хребта, а також кінцівок (Medizin elektronik Luneburg, Німеччина);
  7. Безінерційна бігова доріжка EN-Mill, що дає можливість мінімізувати навантаження на суглоби та в найкоротші строки досягти видимого результату. (Enfran-Nonius, Нідерланди)
  8. Найсучасніша система кінезотерапії REDCORD® (Neurac, Норвегія), що включає не тільки динамічну платформу, але і 3-х секційний стіл TERAPEUTA (Meden-Inmed Sp.z o.o., Польща) з електроприводами для найкомфортнішого виконання реабілітаційних вправ.
  9. Реабілітаційний комплекс для функціональної терапії верхніх кінцівок у 3D робочому просторі із зворотнім зв"язком Armeo Spring (Hocoma, Швейцарія), використання даної технології пропонує цілеспрямовані інтенсивні індивідуальні заняття із завданнями різної складності, які мотивують пацієнта для досягнення найкращих результатів та значно скорочує період індивідуальної реабілітації з високим рівнем результативності.
  10. Тренажер для функціональної терапії верхніх та нижніх кінцівок для пацієнтів з порушенням функцій опорно-рухового апарату MOTOmed VIVA2 (Medizintechnik, Німеччина). Застосовують для хворих з м’язевою контрактурою, паралічем, для людей, які перенесли інсульт, з травмами хребта. Апарат дозволяє покращити кровопостачання, зняти м’язеві спазми та запобігти атрофії м’язів.
  11. Бруси для лікування та реабілітації дітей з серйозними захворюваннями опрно-рухового апарату, які потребують відновлення навиків ходиби та рухомості нижніх кінцівок.
  12. Система для проведення каліброваної, градієнтної, послідовної компресійної терапії (лімфодренажа) LYMPHA PRESS OPTIMAL (Model 1201 - EP/ ED)
  13. Мультифункціональне ліжко з системою зважування MULTICARE LINET BED ( LINET, Czech Republic)- інноваційний 3-х елементний догляд за лежачими хворими – з функцією латеральної терапії (зменшує ризик інфекцій дихальних шляхів), поліпшення безпеки та комфорту пацієнта, профілактика та загоєння пролежнів.
  14. Вертикалізатор EasyStand Glider являє собою передову активну вертикалізацію, яка дозволяє відновлювати функції верхніх та нижніх кінцівок, викликаючи одночасно навантаження на м`язи та покращуючи рухову координацію. Імітація ходи, що застосовується на цьому тренажері, не має аналогів.
  15. Апаратний пристрій MOTOmed letto 2 дозволяє значно збільшити ефективність реабілітаційних заходів за рахунок регулярного виконання циклічних вправ. Завдяки ньому досягається  фізіотерапевтична підтримка пацієнтів, профілактика тромбоутворення та пролежнів, збереження рухливості, профілактика контрактур та нормалізація тонусу м`язів.
  16. Система віртуальної реальності Sony PlayStation 4 Pro VR застосовується з метою підвищення реабілітаційного потенціалу, стимулювання  моторної функції мозку, покращення когнітивних функцій і психоемоційного стану пацієнта.
  17. Навігаційна електроміостимуляція Rehab/Theta/Physio/Wireless/Professional - Chattanooga, основною відмінністю якої є метод навігаційного пошуку рухової точки шляхом електроміостимуляції та накладання електродів в точках найефективнішої м`язової відповіді.
  18. Фізіотерапевтичний комбайн BTL 5000 з сенсорним дисплеєм - одноканальна інтерференціальная електротерапія з розширеним набором електротерапії, ультразвук, лазер, магнітотерапія.
  19. Bure XL Ходунки - ходунки з м'якими ліктьових упорами шведської компанії Gate призначені для реабілітації пацієнтів, які починають ходити після травми або тривалої хвороби. Регулювання висоти упорів здійснюється за допомогою електроприводу, що значно полегшує вертикалізацію пацієнта і забезпечує оптимальні налаштування.
  20. Апарат екстракорпоральної ударно-хвильової терапії Storz medical MasterPuls MP200. Під впливом ударної хвилі відзначається поліпшення рухливості в суглобових поверхнях і зв'язках, локальне посилення кровотоку, зміна проникності клітинних мембран, активізація обміну речовин і відновлення клітинного іонного обміну. Тим самим забезпечується інтенсивне виведення кінцевих продуктів метаболізму, стимуляція відновлювальних процесів тканин, протизапальний і протинабряковий ефект.
  21. Апарат штучної вентиляції легенів Vela. Вентиляторна система Vela являє собою легкий у використанні, автономний, керований сервомотором і програмований апарат штучної вентиляції легенів. Він володіє динамічним діапазоном подачі дихального газу, який призначається як для дітей, так і для дорослих пацієнтів. Його революційний інтерфейс користувача забезпечує максимальну гнучкість і простоту роботи. Точна турбіна подачі газу з контрольованими сервомотором видихом і вдихом підвищує експлуатаційні показники в порівнянні з попередніми поколіннями. Апарат Vela можна конфігурувати як стандартний апарат штучної вентиляції легенів або як неінвазивний апарат з позитивним тиском (NPPV).
  22. Медичний роботизований реабілітаційний комплекс для локомоторної терапії G-EO SYSTEM™ (швейцарська компанія REHA Technology) для відновлення рухової функції після травм, інсультів тощо. Здатний імітувати не тільки ходу по горизонталі, але й підйом сходами. Робот імітує ходу з використанням даних, отриманих шляхом "захвату руху" і таким чином дозволяє пацієнтам відновити можливість ходи швидше, ніж при застосуванні традиційних методів. Пацієнт відновлюється швидше за рахунок використання реалістичної симуляції, та повертається до звичного образу життя. Активний режим дозволяє пацієнту самостійно ініціювати імітацію ходи, долаючи попередньо обраний поріг супротиву. Даний режим спонукає активно рухатися під час сеансу терапії, щоб максимізувати терапевтичний результат. Терапевт програмує ту комбінацію вправ, яка стане максимально ефективною для кожного пацієнта в індивідуальному порядку.
  23. 3D сканер "Tech Med 3D, Канада" використовується для  технології медичного 3D сканування частин тіла у тяжкохворих з подальшим виготовленням індивідуальних функціональних ортезів,  після конвертації сканованих ЗD моделей ( частин кінцівок) в адаптивні формати для подальшого інжинірингу і моделювання з автоматичним перенесенням лінійних і кутових розмірів на шарові конструкції тощо. 

***Дані системи працюють в двох основних режимах: діагностичному і лікувальному.

Крім специфічної нейрофункціональної діагностики, на високому технологічному рівні в центрі представлена і нейроелектрофізіологія.

Центр володіє унікальною екранованою кабіною, яка створена для точного вивчення біоелектричних властивостей головного мозку за допомогою 24-х канального комп’ютеризованого електроенцефалографа BRAINTEST (DX-system), асоційованого з системою оцінки зовнішнього дихання SPIROCOM та професійним відеомоніторингом.

Методика, що використовується нашими фахівцями при діагностиці рівня біоелектричної активності головного мозку передбачає реєстрацію сигналів в стані фізіологічного сну, бадьорості, медикаментозного сну, тому в екранованій кабіні розміщене спеціальне функціональне крісло, яке трансформується в функціональне ліжко, що дозволяє протягом доби чи певного тривалого часу проводити запис електроенцефалограми будь-яким пацієнтам.

Інновацією проведення діагностики біоелектричної активності головного мозку наших пацієнтів є використання стаціонарної та мобільної комп’ютерної електроенцефалографії з підтриманням EDF + - протоколу обміну даних та ресурсом обробки сигналів за допомогою програмного комплексу NeuroResearcher® Innovation Suite (Швейцарія-Україна) – в складі 6 інноваційних інструментальних засобів:

  1. NeuroResearcher® - Basic®;
  2. NeuroResearcher® - Spectra®;
  3. NeuroResearcher® - Multi-Dimensional Linear Analysis®;
  4. NeuroResearcher® - Chaos® (Multi-Dimensional Non-Linear Analysis®);
  5. NeuroResearcher® - Basic® + Cardio-Tension-Test® Basic®;
  6. Cardio – Tension-Test - Chaos®.

Останні два модулі використовуються фахівцями нашого центру для аналізу ЕЕГ та варіабельності серцевого ритму хворих, які перебувають у комі та з апалічним синдромом.

Високотехнологічний діагностичний потенціал кабінету нейроелектрофізіології створюють також чотири інші апаратні комплекси, які працюють в асоційованому і роздільному режимах. Це - надточний цифровий електронейроміограф останнього покоління "Нейрософт" (Росія), Нейрон-Спектр-4 "Нейрософт" (Росія), найсучасніший апарат транскраніальної магнітної стимуляції Нейро-МС/Д "Нейрософт" (Росія) та діагностичний комплекс для реєстрації ЕЕГ/ ПСГ "Нейрон-Спектр-СМ" з прогармою добового моніторуваня "Нейрософт" (Росія).

Транскраніальна магнітна стимуляція (ТМС) – неінвазивна безболісна методика, яка на сьогоднішній день широко використовується для стимуляції центральної нервової системи. Стимуляція спрямована на зміну функціонального стану структур, на які націлене вплив.

Примітна особливість апарату Нейро-МС / Д ( «Нейрософт» Росія) - можливість проведення транскраніальної стимуляції не тільки з діагностичною, але і з терапевтичною метою. Блок охолодження, що входить до складу даного мультифункціонального комплексу, дозволяє проводити тривалі лікувальні дії (у тому числі ТМС з високою частотою та інтенсивністю) без перегріву індуктора і шкоди для пацієнта.

ТМС застосовується для складної апаратної реабілітації хворих різного віку з важкими захворюваннями і розладами нервової системи, особливо, які проявляються поєднаними психічними та руховими порушеннями.

Кабінет кінезотерапії додатково оснащений комп’ютеризованим електроміографом M-test Neuro (EMG), який знаходиться в робочій зоні механотерапевтичного комплексу Biodex.

Процедурний кабінет окрім засобів і приладів для амбулаторних хірургічних маніпуляцій, оснащений пристроєм екстракорпоральної ударно-хвильової терапії MASTER-PULS MP 200 (Storz-Medical Швейцарія) з аплікаторами RSV та V-ACTOR, а також пристроєм електростимуляції і електротерапії ЕСКУЛАП (Росія).

В центрі проводиться транскраніальна ультрасонографія і доплерографії судин голови, шиї, кінцівок, тому відповідний кабінет обладнаний найсучаснішим апаратом ультразвукової діагностики Nemio XG (Toshiba, Medical Syst.,. Японія).



В Нодусі створено та функціонує кабінет асистивних технологій, який забезпечує надання реабілітаційної допомоги із допомогою протезів та допоміжних засобів реабілітації, а також забезпечує підбір і налаштування, та/або виготовлення допоміжних засобів реабілітації будь-якого рівня складності, та/або їх прокат для осіб з обмеженнями повсякденного функціонування, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, а також організацію їх сервісного обслуговування та ремонтування.  


В структурі центру діє цілодобовий стаціонар (Центр Ерготерапії) з постом чергової медичної сестри і соціального працівника, за адресою: м. Бровари, вул.С. Петлюри 11г. Функціонує сім ліжко-місць. Сучасні палати обладнані всім необхідним для комфортного перебування пацієнтів центру. Встановлено мобільні піднімачі та мобільні пристрої кінезотерапії, регламент використання яких, передбачає приліжкове розміщення.

Ми забезпечуємо пацієнтів центру постільною білизною та засобами санітарії і гігієни.

Ми забезпечуємо харчуванням своїх пацієнтів, а в разі бажання харчуватися самостійно - надаємо умови для розігріву вже готової їжі, контролюючи дотримання, встановленого лікуючим лікарем, режиму дієтичного харчування та харчових обмежень.

Залежно від типу догляду нами встановлено два види госпіталізації в стаціонар центру:

  1. Госпіталізація неповнолітнього пацієнта з одним родичем чи іншою особою, яка буде здійснювати поточний догляд за пацієнтом у продовж всього періоду лікування;
  2. Госпіталізація тільки пацієнта – догляд здійснює окремий працівник центру.
Відповідно до індивідуальної програми пацієнт у супроводі медичного персоналу транспортується спеціальним автотранспортом на заняття в кабінети центру, після завершення яких, знову ж у супроводі медичного персоналу повертається назад, в палату, під нагляд чергової медичної сестри та соціального працівника.




Структура медичних послуг в центрі така, що ми здійснюємо транспортування своїх хворих власним спецавтотранспортом.

Парк спеціального автотранспорту представлений:

  1. Автомашиною швидкої медичної допомоги "Клас В" на базі Mersedes Sprinter; Автомобіль укомплектований мобільною нейродіагностичною технікою.
  2. Автомашиною швидкої медичної допомоги "Клас В" на базі Mersedes Sprinter, обладнаною пасажирським електро-гідравлічним ліфтом-погружчиком виробництва Голандія для пацієнтів на інвалідних візках різної модифікації і ваги. Автомобіль створений і укомплектований усим необхідним для далеких поїздок, має в своєму кузові систему автоматичної пересадки пацієнтів будь-якої ваги в стаціонарні комфортні крісла.
  3. Автомашиною швидкої медичної допомоги "Клас В" на базі Mersedes Sprinter, Автомобіль обладнаний пасажирським електрогідравлічним ліфтом-навантажувачем виробництва Голландія для пацієнтів на інвалідних колясках. Автомобіль створено і укомплектовано для перевезення 1-го, 2-х або 3-х пацієнтів на візках одночасно.
  4. Автомашиною швидкої медичної допомоги "Клас А" на базі DIMLER CHRYSLER VITO, обладнаною мобільним пасажирським електро - гідравлічним ліфтом – погружчиком виробництва Голандія для пацієнтів на інвалідних візках, каталках; автомобіль створювався для міжлікарняного транспортування пацієнтів, та поїздок на короткі дистанції.
  5. Санітарним автомобілем на базі УАЗ;
  6. Службово-оперативним автомобілем на базі Lanos ZAZ-Daewoo.
  7. Автомашиною швидкої медичної допомоги "Клас А" на базі VOLKSWAGEN CADDY, обладнаною мобільним пасажирським електро - гідравлічним ліфтом – погружчиком для пацієнтів на інвалідних візках, автомобіль створювався для міжлікарняного транспортування пацієнтів, та поїздок на короткі дистанції.

Нова концепція нейрореабілітації оптимально увібрала в себе, все найкраще, щоб досягти високої якості життя наших пацієнтів та скоротити строки власне самої реабілітації


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!