Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Досягнення пацієнта Віталія (боєць АТО)

Досягнення наших пацієнтів
(*інформацію розміщено про пацієнтів, які надали згоду на використання їх фото/відео зображення)


Досягнення пацієнта Віталія (боєць АТО)

35-річний Віталій перебував на стаціонарному обстеженні і лікуванні в Головному військово-медичному клінічному ордена Червоної зірки центрі "Головний військовий клінічний госпіталь» України з 20.10.2014 р. по 11.12.2014 р. Боєць пережив інсульт і 10 днів провів у комі. Віталію вдалось вижити під час оточення бойовиків. Та саме після цього бою у чоловіка почались сильні головні болі. Він часто втрачав свідомість. У серпні під час обстеження лікарі виявили аномальні судини в голові та прооперували Віталія. Через три дні у нього стався інсульт. Далі - семигодинна операція в ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМНУ». Після оперативного втручання чоловік десять днів перебував у комі. Для подальшого лікування пацієнт переведений в палату ангіоневрологічного відділення Центрального військового шпиталю, де продовжувалося інтенсивне лікування. З того часу Віталій був повністю знерухомлений - він ледь ворушив губами, ліва сторона паралізована, тіло зводили постійні судоми.

За наполяганням родичів та волонтерів пацієнт був дообстежений на виїздній консультації працівників центру - прийнято рішення про продовження лікування на базі  ТОВ «НПЦНР «Нодус», незважаючи на тяжкість стану пацієнта.


Реабілітаційне лікування тривало відповідно до розробленої індивідуальної програми реабілітації. Основою лікування було проведення багатогодинних щоденних сеансів спеціалізованої апаратної кінезотерапії за протоколом комбінованого: SET + вертикалізаційна платформа + Balance Тrainer, ЕМС, з додаванням масажу та ЛФК паретичних кінцівок. Сеанси мали вигляд щоденних багатогодинних занять та процедур.
Під час реабілітації також проводилися лікування пролежнів п`ят.


Нейроелектростимуляція

Дорсенвалізація

Апаратна вертикалізація на вертикалізаційній платформі

Заняття з розвитком вертикалізаціної ходьби

Вертикалізаційне заняття в Balance Trainer за допомогою підвісної системі Guldmann

ЛФК в системі S-E-T


Після завершення курсу лікування, незважаючи на вихідний важкий стан пацієнта, фахівцями центру досягнуто виразної позитивної динаміки в стані здоров’я пацієнта у вигляді:

 • відновлення вертикалізаційного поступального тонусу;
 • вироблення адаптації до вертикалізації (самостійно сидить, стоїть з підтримкою);
 • відновлення обсягу пасивних рухів у всіх великих суглобах паретичних кінцівок;
 • відновлення циклів сон/бадьорість;
 • вироблення витривалості та адаптація до фізичних навантажень;
 • збільшення м’язової сили в кінцівках та тілі, зменшення рівня спастики у лівих кінцівках;
 • поступове відновлення стереотипу рухів;
 • повна ліквідація пролежня 4-го ступеня тяжкості на правій п’ятці та загоєння пролежня на лівій нозі;
 • адаптація до лікувальних режимів;
 • повний контроль за тазовими резервуарами;
 • повне відновлення комунікативності з поточною структурованою вербалізацією (мова набула семантичного характеру) в порівнянні з простою монотонною реструктуризованою мовою на початку лікування;
 • значно зменшилися явища психоемоційної лабільності та явища депресії.Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців