Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи

Досягнення наших пацієнтів
(*інформацію розміщено про пацієнтів, які надали згоду на використання їх фото/відео зображення)


Досягнення пацієнтки Т.

Знайомтеся , це пані Тамара. Відразу, хочу подякувати їй та її родичам, які дозволи коротко поділитися з Вами  її клінічно унікальною історією. 

Перевели ми пані Тамару в критичному стані з Німеччини, де вона була оперована нейрохірургами з приводу множинних менінгеом головного мозку. 

В ранньому після операційному періоді виник масивний крововилив в ложе видаленої пухлини. Кома ІІІ. По життєвим показам оперативне втручання - видалення в/м гематоми. На третій день - повторний крововилив і знову операція! Згодом, через тиждень розвивається ще і ішемічний інсульт, в підгострому періоді якого родичі пацієнтки вирішили змінити лікувальну установу і повернутися на Україну… 

Пацієнтка поступає в критичному стані, тривале глибоке оглушення-сопор! Правостороння геміплегія, лівосторонній геміпарез ІІ ст, соматичні інфекційні мультисистемні ускладнення, включаючи мультирезистентну катетер асоційовану інфекцію сечових шляхів, центральні вегетативні порушення, серед яких стійкі до корекції виразні щоденні коливання артеріального тиску від 90/60 до 180/110, крім того виразний декомпенсований стеноз трахеї (після тривалої повторної інтубації), контрактури суглобів та інші трофічні порушення. Причому дві менінгеоми так і не видалили.

Родичі перелякані, адже прогнози прозвучали не втішні. Демонструють відчутну недовіру до медиків - Не розуміють, як так сталося, що пацієнтка приїхала на планове оперативне втручання своїми ногами і тепер практично на межі життя, хоча погоджуються з нами, що нейроонкологія це завжди найвищий ризик і такий клінічний перебіг має місце в практиці нейрохірургів у всьому світі! 

Скоріше безвихідь та повний відчай,  а ніж мої якісь пояснення спрацювали і пацієнтку лишають нам для впровадження  індивідуальної  програми інтенсивної нейрореабілітації, яка включала з поміж іншого, оперативну пластику трахеї та усунення її стенозу, оскільки при повороті на сторону сатурація провалювалася до 88-90%, не кажучи вже про якісь там навантаження). 

Мало, хто вірив, що у пацієнтки пенсійного віку є бодай хоч якісь клінічні рухові, мовні  чи когнітивні перспективи,  мало хто вірив, що такий негативний перебіг післяопераційного періоду з таким діагнозом і усіма виниклими ускладненнями може позитивно зреагувати на відновне лікування, адже кожен невролог чи нейрохірург скаже, чому саме такі хворі в кращому випадку просто залишаються хворими з грубою інвалідністю та виразними стійкими обмеженнями  життєдіяльності, а в гіршому, що частіше - просто тихо гинуть. 

Щоб зрозуміти рівень патології, з якою працює наша клініка, щоб оцінити стан і можливий прогноз тих хворих, які заходять до нас на програму інтенсивної нейрореабілітації, мало просто прочитати «Карту реабілітаційних закладів України» чи загуглити, що таке реабілітація, нейрореабілітація, або сидіти годинами, порівнюючи нас з центрами фізичної реабілітації, оскільки щось є спільне  в понятті та назві, мало порівнювати ціни і медійну розкрученість. Але буде достатньо просто виходити та відновити саме ось таку хвору, щоб назавжди зрозуміти можливості української професійної медичної нейрореабілітації! 

Дякую своїй команді Нодусу і Богу, що ми  знову перемогли!


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!