Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
“Мені з пораненням в голову, запропонували попити водичкі в Моршині”, Олег, доброволець.

“Мені з пораненням в голову, запропонували попити водичкі в Моршині”, Олег, доброволець.

06.09.2017Майже два місяці тому ми придбали сучасний тренажер ARMEO SPRING для нейро-реабілітації верхніх кінцівок за рахунок ваших пожертв – проект Реабілітація руху поранених.
Саме зараз вже п’ятеро бійців проходять лікування апаратом, і для вас ми підготували серію відеоматеріалів з тренувань бійців. Ви можете на власні очі подивитись, як користуються  ARMEO SPRING і чи приносить він очікуваний результат.Спочатку апарат на собі випробували лікарі клініки. Першим пацієнтом став – Олег Климишин, 43 роки, доброволець. В якому стані боєць прибував до тренувань на Armeo можна побачити в публікації до придбання апарату.
Олег Ярославович під Волновахою потрапив під мінометний обстріл. Отримав важке поранення в голову – осколком зачепило ділянку мозку, котра відповідала за моторику. Майже рік лікарі виводили Олега з критичного стану, адже в нього була паралізована ліва частина тіла.Ногу ще продовжують лікувати кінезіотерапієй, а апаратом Armeo активно реабілітують майже паралізовану руку. Тренування тривають 1 годину в день, 5 разів на тиждень. Проходять тренування в ігровій формі, симулятор руху на моніторі допомагає сконцентрувати увагу саме на проходженні цікавої гри, а не на виснажливій процедурі. Яким чином це відбувається, дивіться самі:


– Олег, скажіть будь ласка, ви примірно знаєте, в яку суму обійшлось би Вам лікування в нейрореабілітаційному центрі, якби не було благодійного проекту?
– Якщо з розрахунку 50 -70 тисяч грн в місяць, то можете підрахувати, я вже рік лікуюсь(600 000 – 840 000 грн, ред.)
 Вам держава пропонувала компенсувати реабілітацію?
– Я сподіваюсь, що держава компенсує якусь суму центру Nodus за нас (військових, ред.). Приватна структура має заробляти гроші для того, щоб вдосконалювати свою техніку і розширюватись. А ми для них як баласт. За мене ніхто не платить – ні волонтери, ні я, ні держава. Шкода мені, я ж чиєсь місце займаю … хлопці теж воювали і їм треба лікуватись. Мені просто пощастило, що взяли мене на безоплатній основі, бо де б я лікувався – не знаю … Дали мені першу групу інвалідності і за цей рік запропонували лише полікуватись в Моршині. Там лічать язвеніків і гастріт. Дякувати Богу, зі шлунком в мене все в порядку. Якось так пасивно до цього відносяться служби, які повинні цікавитись моїм станом. Вони мені з пораненням в голову запропонували попити води! От про що говорить наше лікування, такий підхід держави до нас. Таке враження, що просто сміються… Держава має профінансувати такі центрі по всій країні.
Можливо мені доведеться ще лікуватись пару років, я ж не можу тут весь час сидіти, а вдома лікуватись немає можливості. Вони знову відправлять мене попити водичкі…
Нейрореабілітація людей з військовими пораненнями в нашій країні досі в новинку, ніяких програм підтримки просто не існує. В державних лікарнях нема ні відповідної техніки, ні кваліфікованого персоналу, тож до приватного центру Nodus на декілька місяців вперед записані поранені бійці. Їх лікуванням продовжує опікуватись власне лише сама клініка Nodus. Директор, Олександр Кулік, вже в відчаї, гроші, зароблені за рахунок лікування цивільного населення, закінчились. Тільки основні витрати на лікування і обслуговування військових впродовж всього часу існування АТО обійшлись клініці майже в 4 млн грн. Держава допомогати не поспішає навіть з виділенням додаткового приміщення для ветеранів АТО. Офіційну відмову Nodus отримав від Броварської центральної районної лікарні в лютому.
Задля того, щоб клініка змогла продовжити опікуватись військовими з важкими нейротравмами, треба як змога більше розповсюдити цю інформацію. І звісно виводити нейрореабілітацію на державний рівень! Тож, просимо допомогти з поширенням через соціальні мережі.
І не забуваємо, що наш проект продовжує роботу по збору коштів на врятування від ампутації військових, методом сучасної біотех-реабілітації. З умовами лікування можна ознайомитись на сторінці проекту, профілі хлопців, що зараз проходять реабілітацію на головній сторінці проекту. 

Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!