Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
У «Школі фізичного терапевта» навчатимуть нейрореабілітації поранених

У «Школі фізичного терапевта» навчатимуть нейрореабілітації поранених

09.08.2023

У «Школі фізичного терапевта» навчатимуть нейрореабілітації поранених

Соціальний проєкт «Школа фізичного терапевта» розпочинає роботу в серпні 2023 р. на базі науково-практичного центру нейрореабілітації (НПЦНР) «НОДУС». Його фахівці є членами мультидисциплінарної команди, що завдяки великому науково-практичному досвіду досягає високих результатів у реабілітації тяжких хворих з ураженням центральної та периферичної нервової системи. На сайті nodus.ua лікарям, що надалі планують працювати з пораненими захисниками України

Соціальний проєкт «Школа фізичного терапевта» розпочинає роботу в серпні 2023 р. на базі науково-практичного центру нейрореабілітації (НПЦНР) «НОДУС». Його фахівці є членами мультидисциплінарної команди, що завдяки великому науково-практичному досвіду досягає високих результатів у реабілітації тяжких хворих з ураженням центральної та периферичної нервової системи. На сайті nodus.ua лікарям, що надалі планують працювати з пораненими захисниками України в напрямку фізичної реабілітації та нейрореабілітації у неприватних закладах охорони здоров’я, пропонують заповнити анкету. Після конкурсного відбору кілька десятків учасників першої пілотної групи розпочнуть навчання та стажування, що триватиме протягом місяця. Здійснюватиметься воно для них безкоштовно та включатиме опанування напрацювань центру та передових світових методик. Підвищення кваліфікації дасть змогу учасникам надавати компетентну допомогу пацієнтам з травматичними ураженнями нервової системи у складі міждисциплінарних команд своїх лікувально-профілактичних закладів. Проєкт реалізується за підтримки компанії EPAM Україна та БФ «КРАН».

Розташований у м. Бровари, під Києвом, науково-практичний центр нейрореабілітації «НОДУС» акумулює досягнення вітчизняної школи нейрохірургії та різноплановий досвід зарубіжних колег. Пройшовши становлення у 2000-х роках як спеціалізована амбулаторна служба в стінах центру нейрохірургії Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського, вже понад 20 років Центр займається виключно реабілітацією нейрохірургічних хворих на постстаціонарному етапі. Метою є забезпечення неперервності лікувального процесу, його оптимізації, виваженої етапності і забезпечення зворотного контролю ефективності застосованих методик.

Nodus (lat.) — вузол, місце, де перетинаються і сходяться головні шляхи, місце скупчення, зосередження важливого, структура, що все зв’язує воєдино. Так, з серпня 2014 р. і донині Центр реалізує свій власний благодійний проєкт для поранених учасників АТО/ООС з порушеннями периферичної, центральної нервової системи та опорно-рухового апарату в результаті вогнепальних та мінно-вибухових поранень. Відтоді у клініці допомогли відновитися більше 460 пацієнтам. Концепція реабілітації «NODUS» передбачає повний цикл медичного втручання: від діагностики до виходжування хворого. Адже нейрореабілітація — найбільш довготривалий (3–12 міс, в середньому — 6 міс, а в тяжких випадках — і кілька років) процес відновлення порушених або втрачених функцій організму. У Центрі є стаціонар з нейрохірургічною операційною, діагностичний, лікувально-консультативний, організаційно-методичний та науковий підрозділи. У відновному лікуванні застосовують спеціалізовані методики, тренажери з біозворотним зв’язком, комп’ютеризовані комплекси механотерапії, портативні системи кінезотерапії тощо.

За рік викладачі, серед яких досвідчені лікарі-практики з клініки «НОДУС» та інших закладів країни, планують підготувати близько 200 фахівців, кожен з яких зможе працювати одночасно в середньому з 10 травмованими пацієнтами. Таким чином, буде зроблено вагомий внесок у підвищення доступності високоякісної фахової допомоги пацієнтам з нейротравмами.

«Лікування нейротравм — складне і довготривале. Воно  відбувається за індивідуальними програмами. Тому, щоб скоротити реабілітаційний маршрут пацієнта, важливо, щоб їх розробляли фахові експерти. І ми працюємо над тим, щоб таких в Україні ставало більше. Навчити рятувати і відновлювати, щоб повернути захисників до повноцінного життя, — такою ми бачимо місію нашого проєкту», — зазначив Олександр Кулик, доктор медичних наук, заслужений лікар України, директор НПЦНР «НОДУС» та керівник «Школи фізичних терапевтів».

Як підтримати програми нейрореабілітації та допомогти захисникам швидше відновитися, можна дізнатися на сторінці БФ «КРАН» за посиланням.


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!