Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Український нейрохірург-конструктор ставить на ноги тих, хто втратив надію

Український нейрохірург-конструктор ставить на ноги тих, хто втратив надію

15.08.2018


Фото UATV

Відновлення пацієнтів після важких травм хребта й в XXI столітті залишається серйозним викликом для лікарів. Український нейрохірург Олександр Кулик у спробах максимально ефективно реабілітувати поранених бійців – учасників війни на сході України – взявся за інструменти і зварювальний апарат. Разом з колегами він створив прототип екзоскелета з можливістю індивідуальних налаштувань і навіть кастомні велосипеди для пацієнтів, які ще не можуть самостійно ходити. Результати конструкторської роботи лікаря вражають.

“Ми займаємося виключно пацієнтами, які мають ураження центральної і периферичної системи різного ґенезу. Наш досвід привів до того, що ми в основному сконцентрувалися на пацієнтах з черепно-мозковою та спінальною травмою“, – розповідає Олександр Кулик.

Серед його пацієнтів і діти, що постраждали в ДТП, і воїни АТО. Останні отримують тут реабілітацію безкоштовно за рахунок різних благодійних фондів.

“Ми дійшли до висновку, що самі повинні використовувати досвід українських фахівців і зробити тут, в Україні, екзоскелетну систему, яка допоможе пацієнту освоїти активність нового рівня”, – розповідає нейрохірург.

За 15 років практики Олександр Кулик засвоїв, що навіть успішна операція з використанням передових технологій на зразок пересадки стовбурових клітин сама по собі не здатна привести пацієнта до одужання. Тому він і його колеги взяли на озброєння напрацювання півстолітньої давності і вдосконалили їх з поправкою на технології.


Фото UATV

Весь сенс нейрореабілітації в тому, щоб підхопити пацієнта після операції і не дати йому впасти духом, змиритися зі своїм становищем.

Фахівці стверджують, що у кожної людини з пошкодженням хребта, якщо це не повний розрив, є невелике тимчасове “вікно”, коли індивідуальна терапія може закласти фундамент для того, щоб через місяці або роки він таки зміг встати на ноги, не дивлячись на негативні прогнози.

“Ні скальпель, ні ліки не призводять до відновлення – лише тільки методики, які знаходяться в іншому руслі. Коли пацієнт лежить у ліжку, він має здібності до якихось рухів, його відновлювальні процеси вимагають активізації”, – пояснює Олександр Кулик.

Доктор не дає надто оптимістичних прогнозів своїм пацієнтам і не обіцяє чудесних зцілень. Його методика – щоденна виснажлива робота, коли навіть кілька кроків вважаються хорошим результатом. Якщо повністю відновити пацієнта не виходить, нейрохірург пропонує власні конструкторські розробки.

Спеціально для UATV Олександр Кулик розповів історії двох воїнів АТО, які були на межі життя і смерті.

Один з них – Сергій – ніс службу в Луганській області. Куля снайпера серйозно пошкодила грудний відділ хребта, зачепила внутрішні органи. Всі лікарі говорили, що ходити не зможе. Інший пацієнт Саша пошкодив шийний відділ хребта. У нього не працювали навіть пальці рук. Через два роки колишні військові не тільки змогли навчитися заново управляти своїм тілом, а й подолали веломаршрут поряд зі звичайними людьми. Спеціальні велосипеди за одну ніч для них створив Олександр Кулик.

Над чим зараз працює нейрохірург і як ставить на ноги тих, хто втратив надію, дивіться в програмі “Майстер справи” на телеканалі UATVДонині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!