В рамках проєкту «Школа фізичних терапевтів» відбудеться передача напрацювань усім охочим фізичним терапевтам, які готові підвищити рівень своєї професійності у цьому напрямку.
Над створенням цього проєкту працювали близько року. Перша пілотна група складатиметься з кількох десятків учасників з усієї країни, які пройдуть спеціальний відбір.
Ідеться про те, що сьогодні в Україні сотні захисників потребують спеціальної медичної допомоги. Вони проходять спеціальну нейрореабілітацію. А багато хто тільки чекає на таку можливість.
«Лікування нейротравм — складне й довготривале. Воно відбувається за індивідуальними програмами. Тому, щоб скоротити реабілітаційний маршрут пацієнта, важливо, щоб їх розробляли фахові експерти. І ми працюємо над тим, щоб таких в Україні ставало більше. Навчити рятувати та навчити відновлювати, щоб повернути захисників до повноцінного життя, — такою ми бачимо місію нашого проєкту», — розповів доктор медичних наук, заслужений лікар України, директор НПЦНР «Нодус» та керівник «Школи фізичних терапевтів» Олександр Кулик.
Навчання для них буде безкоштовним і триватиме протягом місяця. Після завершення курсу вони повернуться до своїх медичних закладів, щоб надавати компетентну допомогу у складі міждисциплінарних команд лікарів. Серед викладачів — лікарі клініки, а також досвідчені практики з інших лікувальних закладів країни.
Завдяки використанню напрацювань центру та передових світових методик «Школа фізичного терапевта» покращить ситуацію з доступністю до лікування нейротравм саме в Україні.
За рік планують підготувати до 200 фахівців, кожен з яких зможе працювати в середньому з 10 травмованими пацієнтами.
В рамках проєкту «Школа фізичних терапевтів» відбудеться передача напрацювань усім охочим фізичним терапевтам, які готові підвищити рівень своєї професійності у цьому напрямку.