Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
На Київщині стартує соціальний проєкт «Школа фізичного терапевта»

На Київщині стартує соціальний проєкт «Школа фізичного терапевта»

11.08.2023

На Київщині стартує соціальний проєкт «Школа фізичного терапевта»

У серпні на базі науково-практичного центру нейрореабілітації “НОДУС» розпочинає діяльність «Школа фізичного терапевта», яка має на меті підвищення кваліфікації фахівців в галузі нейрореабілітації травмованих захисників та цивільного населення. Проєкт реалізовується за підтримки компанії EPAM Україна та БФ «КРАН»

Над створенням проєкту працювали близько року. Перша пілотна група складатиметься з кількох десятків учасників з усієї країни, які пройдуть спеціальний відбір. Навчання для них буде безкоштовним і триватиме протягом місяця. Після завершення курсу вони повернуться до своїх медичних закладів, щоб надавати компетентну допомогу у складі міждисциплінарних команд лікарів. Серед викладачів – лікарі клініки «НОДУС», а також досвідчені практики з інших лікувальних закладів країни. Завдяки використанню  напрацювань центру та передових світових методик “Школа фізичного терапевта” покращить ситуацію з доступністю до лікування нейротравм саме в Україні. За рік планують підготувати до 200 фахівців, кожен з яких зможе працювати в середньому з 10 травмованими пацієнтами.


Лікування нейротравм – складне і довготривале. Воно  відбувається за індивідуальними програмами. Тому, щоб скоротити реабілітаційний маршрут пацієнта, важливо, щоб їх розробляли фахові експерти. І ми працюємо над тим, щоб таких в Україні ставало більше, – говорить Олександр Кулик, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, директор НПЦНР “НОДУС” та  керівник «Школи фізичних терапевтів».


З 2014 року завдяки сучасним технологіям і своєму досвіду роботи із складними травмами та пошкодженнями у клініці «НОДУС» допомогли відновитися більше 460 пацієнтам. В рамках проєкту “Школа фізичних терапевтів”  відбудеться  передача  напрацювань усім охочим фізичним терапевтам, які готові підвищити рівень своєї професійності у цьому напрямку. Зареєструватися на навчання можна за посиланням.


З моменту заснування центру «NODUS», його підтримували  багато різних компаній та фізичних осіб. Однак найбільш потужно він запрацював з 2017 року з появою системної допомоги з боку, БФ «КРАН», а згодом і компанії EPAM Україна. Співпраця вплинула не тільки на кількість відновлених пацієнтів, яким вдалося надати спеціалізовану нейрореабілітаційну допомогу, а й на розвиток галузі в цілому. Відтак ідеї та підходи центру вдало впроваджуються в закладах державного сектору.

EPAM допомагає країні з перших днів повномасштабного вторгнення. Ми передаємо захисникам необхідне – від евакуаційних автомобілів до наплічників парамедиків. Але не менш важлива потреба в адаптації ветеранів та нейрореабілітації. Саме тому ми підтримуємо старт “Школи фізичного терапевта” як фінансово, технічно, так і експертно, беручи участь в розробці відповідних цифрових рішень. Ця ініціатива є частиною комплексної програми EPAM з адаптації ветеранів “Повернути Героїв у стрій”, – коментує Наталя Колядко, директорка з розвитку талантів в EPAM Україна.


Напрям нейрореабілітації – найскладніший, люди буквально вчаться знову говорити, рухатися, – жити. Раді, що завдяки передовим технологіям та спільними зусиллями бізнесу та громади вдалося допомогти безкоштовно відновитися сотням військовим.– додає Інна Данченко, керівниця фонду «КРАН»

Сьогодні в Україні  сотні захисників, які проходять спеціальну нейрореабілітацію, і сотні чекають на таку можливість. Як підтримати програми нейрореабілітації та допомогти захисникам  швидше відновитися – можна дізнатися на сторінці БФ “КРАН” за посиланням.


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців
Постковідна
нейропсихологічна реабілітація
УВАГА!
Відвідувачам та пацієнтам!