Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Досягнення пацієнта Самборського Ігоря Анатолійовича

Досягнення наших пацієнтів
(*інформацію розміщено про пацієнтів, які надали згоду на використання їх фото/відео зображення)


Досягнення пацієнта Самборського Ігоря Анатолійовича

Сімнадцятирічний Ігор Самборський  з м. Сквира  Київської області  знаходився на реабілітаційному лікуванні з наслідками тяжкої черепно-мозкової травми, яку отримав в результаті ДТП  у 2012 році. Переведений в центр на обстеження та лікування у вересні  2012 року після стабілізації загального соматичного стану.
Індивідуальна реабілітаційна програма складалася з двох курсів.

Протягом 2 місяців з 25.09.2012 р. була проведена адаптація до вертикальних навантажень та розробка великих суглобів у системі System 4 pro (Biodex), Kinetek. Після досягнення значного клінічного ефекту заняття ЛФК проводились в манежі та на стадіоні. Поступово посилювалась кінетична активність, вертикалізація, проводилась  електростимуляція. Проводились  етапні моніторинг-обстеження, на яких спостерігалось поліпшення нейрофункціональних показників: комп’ютерна електроенцефалографія, комп’ютерна електроміографія, МРТ  головного мозку, транскараніальна ультрасонографія та доплерографія, тестування у системі System 4 pro (Biodex).

Другий курс реабілітації проведено з 26.08.2013 по 26.09.2013. Основою курсу реабілітації було S-E-T (посилення роботи глибоких м`язів тулубу) та вертикалізаційні заняття у Balance Trainer (координаторні навантаження).


  1. На момент проведення діагностичних заходів  був налагоджений контакт, пацієнт виконував команди, але швидко наступала втома, мова була монотонна без емоційного окрасу, самостійно не ходив. Спостерігалися активні рухи, але  м`язова сила була недостатня для самостійного пересування, стереотип рухів частково втрачений. Початок реабілітаційного лікування згідно індивідуальної програми реабілітації почався 25.09.2014.

  2. Протокол диференційованої нейрореабілітації: полімодальна нейрофункціональна стимуляція центральної та периферичної нервової системи, кінезотерапія, механотерапія, апаратна вертикалізація: System 4 pro(Biodex) + Balanсе Trainer + Kinetek+ SET+масаж+ЛФК (стадіон, манеж).

Третя доба реабілітації. Вертикалізаційне заняття у Balance Trainer за допомогою підвісної системі Guldmann

Імітація ходи у підвісній системі з використанням фіксуючих засобів

Вертикалізаційне заняття у Balance Trainer без допомоги підвісної системі Guldmann

Вироблення координації під час вертикалізації

SET – робота з глибокими м'язами тулубу

SET – робота з глибокими м'язами кінцівок


В задовільному стані після повного курсу реабілітаційного лікування, досягнуті позитивні результати, з рекомендаціями виписаний додому. Знаходиться під диспансерним наглядом центру, періодично проводяться нейрофізіологічні дослідження.

Основні досягнення першого курсу індівідуальної реабілітації:

  • нормалізація функціонування кишківника та сечової системи;

  • зменшення неврологічного дефіциту (зменшення явищ геміпарезу до мінімальних проявів);

  • з`явилась симантична емоційно окрашена мова, самокритичність, розсуд;

  • вироблений правильний стереотип базових рухів;

  • самостійно ходить та бігає.Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців