Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Досягнення пацієнта Коцаби Олександра Володимировича

Досягнення наших пацієнтів
(*інформацію розміщено про пацієнтів, які надали згоду на використання їх фото/відео зображення)


Досягнення пацієнта Коцаби Олександра Володимировича

У листопаді 2011 року 28-річний мешканець Львівщини Олександр Володимирович Коцаба отримав черепно-мозкову травму. Знаходився 10 діб без свідомості у реанімаційному відділені, після стабілізації  неврологічного та соматичного стану був переведений на амбулаторне лікування за місцем проживання.

У центр родичі звернулися 25 червня 2012 року з метою реабілітаційної допомоги та соціалізації у суспільстві. Після дообстеження з`ясувалось, що для продовження реабілітаційного лікування необхідне оперативне втручання (усунення ятрогенної компресії головного мозку та проведення краніопластики ), яке було проведено через тиждень після госпіталізації.

У індивідуальній програмі реабілітації були короткострокові, вкрай необхідні заходи: проведення повторного оперативного втручання, розробка тендо-м`язових контрактур, нормалізація функціонування кишківника та сечової системи. Ці заходи направлені на виконання другого, довгострокового етапу, до завдань і методів якого входило посилення кінетичної активності, вертикалізація та електростимуляція. Кінетичні навантаження були посилені після проведення етапних моніторинг- обстежень: комп’ютерної електроенцефалографії, електроміографії, МРТ  головного мозку, транскраніальної доплерографії та тестування у системі System 4 pro (Biodex).

  1. Під час реабілітації був налагоджений контакт, після незначних фізичних навантажень швидко наступала втома, мова була монотонною та без емоційного забарвлення, самостійно ходив (постійне погане самопочуття). Спостерігалися активні рухи, але м`язова сила була недостатня для посилення навантажень, стереотип рухів та координація частково втрачені.

  2. Протокол диференційованої нейрореабілітації: полімодальна нейрофункціональна стимуляція центральної та периферичної нервової системи, кінезотерапія, механотерапія, апаратна вертикалізація: System 4 pro(Biodex) + Balanсе Trainer + Kinetek+ SET+масаж+ЛФК (стадіон, манеж), Spirocom.

Розробка всіх суглобів за допомогою System 4 pro (Biodex)

Проведення S-E-T для розробки глибоких м'язів тулубу та зменшення спастики

Заняття на стадіоні (перехід від ходи до бігу, поступово збільшуючи дистанцію та час занять)


Після тримісячного курсу реабілітаційного лікування досягнуті позитивні результати, з рекомендаціями виписаний додому. Знаходиться під диспансерним наглядом центру, періодично проводяться нейрофізіологічні дослідження.

Основні досягнення першого курсу індивідуальної реабілітації: 

  • усунення ятрогенної компресії головного мозку під час першої краніопластики та проведення повторної краніопластики;

  • нормалізація функціонування кишківника і сечової системи;

  • зменшення неврологічного дефіциту (зменшення явищ геміпарезу до мінімальних проявів);

  • з'явилась симантична емоційно забарвлена мова, самокритичність, розсуд;

  • вироблений правильний стереотип базових рухів;

  • покращення координації;

  • самостійно ходить та бігає.


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців