Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Досягнення пацієнта Іванова Арсена Дмитровича

Досягнення наших пацієнтів
(*інформацію розміщено про пацієнтів, які надали згоду на використання їх фото/відео зображення)


Досягнення пацієнта Іванова Арсена Дмитровича

Киянин Іванов Арсен Дмитрович 2002 р.н знаходився на реабілітаційному лікуванні у центрі нейрореабілітації Нодус з наслідками тяжкої черепно-мозкової травми. Травмування отримав в результаті спортивної травми у 2012 році. Був двічі прооперований. Після стабілізації загального соматичного стану та неврологічного стану на базі ІНХ  переведений в НПЦНР «Нодус» на  обстеження та лікування у листопаді  2012 року. 

Індивідуальна програма реабілітації Арсена складалася з трьох курсів. 
Під час першого була проведена адаптація до вертикальних навантажень, розробка великих суглобів у системі System 4 pro (Biodex) та Kinetek. Після досягнення значного клінічного ефекту було проведено реконструктивну операція - краніопластику. Поступово посилювалася кінетична активність, проводилися вертикалізація, електростимуляція, етапні моніторинг-обстеження: комп’ютерна електроенцефалографія, комп’ютерна електроміографія, МРТ – головного мозку, транскараніальна ультрасонографія та доплерографія, тестування у системі System 4 pro (Biodex), на яких спостерігалось поліпшення нейрофункціональних показників. 
Основою другого курсу реабілітації було SET лікування (посилення роботи глибоких м`язів тулуба), вертикалізаційні заняття у Balance Trainer (координаторні навантаження), а також заняття ЛФК в манежі. 
Третій етап лікування був спрямований на розвиток мнестичних функцій та поведінки, основою лікування була робота с психологом.


  1. На момент проведення діагностичних заходів був елементарний контакт, пацієнт виконував прості команди, але швидко наступала втома; мова тиха та монотонна; самостійно не сидів. Спостерігалися спонтанні рухи, але м'язової сили було недостатньо для самостійного утримання тіла у вертикальному положенні, стереотип рухів частково втрачений. Початок реабілітаційного лікування згідно індивідуальної програми реабілітації почався 20.11.2012.
  2. Протокол диференційованої нейрореабілітації:
    Полімодальна та локальна  нейрофункціональна стимуляція центральної та периферичної нервової системи, кінезіотерапія, механотерапія, апаратна вертикалізація: System 4 pro(Biodex) + Balanсе Trainer + Kinetek+ SET+масаж+ЛФК (стадіон, манеж).

Вертикалізаційне занняття у Balance Trainer без допомоги підвісної системі Guldmann (вироблення координації )

Заняття у System 4 pro (Biodex)

SET – робота з глибокими м`язами тулубу та кінцівок

Проведення занять ЛФК у манежі після вироблення самостійної ходи

Заняття на стадіоні (з ходи перехід до бігу, поступове збільшення дистанції та часу занять)


У задовільному стані пройшов повний шестимісячний курс реабілітаційного лікування, досягнуті позитивні результати, з рекомендаціями виписаний додому. Знаходиться під диспансерним наглядом центру, періодично проводяться нейрофізіологічні дослідження.

Основні досягнення першого курсу індивідуальної реабілітації:

  • нормалізація функціонування кишківника та сечової системи;

  • зменшення неврологічного дефіциту (зменшення явищ тетрапарезу до мінімальних проявів);

  • з`явилась симантична емоційно забарвлена мова, самокритичність, розсуд;

  • вироблений правильний стереотип базових рухів;

  • самостійно ходить та бігає.Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців