Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Українці США подарували медобладнання українській клініці, яка лікує поранених

Українці США подарували медобладнання українській клініці, яка лікує поранених

12 Березня 2016

Українці США подарували медобладнання українській клініці, яка лікує поранених

«Моя роль була повідомити нашій громаді у Вашингтоні про необхідність такого сканеру, що він дуже потрібен».

Юлія Мурашко з організації United Help Ukraine:

«Я була скептично налаштована, бо сума – велика і не була впевнена, чи зможемо ми її швидко зібрати і допомогти. Я розповіла одній людині, для чого цей сканнер потрібен, кому він допоможе і як. І буквально через пару годин ця людина дала нам гроші».

Американські українці з організації United Help Ukraine зібрали гроші, купили сканнер і доставили його в клініку. Владнали останні формальності і до роботи – відтепер допомогу зможуть отримати в п’ять разів більше поранених.

Олександр Кулик, директор центру «Нодус», каже:

«Якщо отримати скан і зробити все аналогічно тільки на 3D принтері, ми зможемо облегшити конструкцію саму (не втрачаючи функціональності), зробити його максимально легким, максимально дотичним до тіла. Ми віримо, що ті ортези, які будуть робитися після цього? вже будуть зовсім інші».

Волонтери нарікають – нині допомоги з України надходить в десятки разів менше, ніж рік тому. Як від звичайних людей, так і від підприємств. А тому сподіваються на українців з-за кордону.

Координатор Волонтерської сотні «Добра воля» Інна Данченко підкреслює:

«Я дійсно розраховую, що діаспора буде мати ще бажання і мотивацію допомагати. Я завжди дуже вдячна людям, які не бачать, як я, кожного дня поранених, які живуть дуже далеко, і можливо бачать ці новини лише за кордоном, але які допомагають нам відновлювати здоров’я наших захисників».


Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців