Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
Інтерв'ю: Ющак Ігор Олександрович, лікар - нейрохірург, кандидат медичних наук, Клінічна лікарня №1 та Обласна дитяча клінічна лікарня, м. Одеса

Інтерв'ю: Ющак Ігор Олександрович, лікар - нейрохірург, кандидат медичних наук, Клінічна лікарня №1 та Обласна дитяча клінічна лікарня, м. Одеса

7 Вересня 2017
1354

Ігоре Олександровичу, розкажіть, будь ласка, коротко про себе (освіта, досвід роботи). Чому вибрали саме медицину?

Я народився і виріс в Одесі. В 1992 році закінчив медичне училище за спеціальністю «фельдшер - лаборант». 1992-1998 роки – студент Одеського державного медичного університету. 1998-2000 роки – інтернатура в Інституті Нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова НАМН України в м. Києві. З 1998 року працюю в клінічній лікарні №1, а з 2001 року також в Обласній дитячій клінічній лікарні м. Одеси. В 2009 році захистив дисертацію в Інституті Нейрохірургії. Кандидат медичних наук. Одружений з Антоніною :). Дружина також лікар – акушер-гінеколог. Виховуємо доньку Анну (15 років) і сина Артема (12 років).

Захоплююся рибалкою, полюванням. Займаюся спортом (бокс, сквош, гірські лижі).

Чесно кажучи, мій вибір медицини був трішки нав’язаним (мама хотіла, щоб я став лікарем). Вона мені вказала правильний шлях, за що я їй безмірно вдячний.

Який основний напрямок Вашої наукової та практичної діяльності. В якій патології ви найбільше спеціалізуєтеся?

Основним напрямком моєї лікарської діяльності є лікування дітей з патологією нервової системи (травми, вади розвитку, перинатальні ураження, пухлини ЦНС), ультразвукова діагностика головного мозку, електроміографія.

Розкажіть, будь ласка, про Вашу роботу. Які зміни відбулися за останній час у Вашій галузі. Нові методики, які використовуєте?

Я працюю в нейрохірургічному відділенні Обласної дитячої клінічної лікарні м. Одеса. Надаю допомогу маленьким пацієнтам з нейрохірургічною патологією. Свою роботу дуже люблю. Постійно доводиться слідкувати за новими технологіями в медицині. Часто використовуємо метод транскраніальної ультрасонографії, ультразвукову інтраопераційну навігацію.

Проводимо малоінвазивні ендоскопічні оперативні втручання. Намагаємося використовувати методи діагностики, які дозволяють оцінити стан пацієнта в режимі реального часу, а не лікувати тільки по «картинці» КТ і МР томографії.

Які на Вашу думку існують проблеми  в сучасній медицині?

Основні проблеми медицини (маю на увазі державну) пов’язані з її поганим фінансуванням. Наслідком цього є погана матеріально-технічна база, низькі зарплати медичного персоналу і т.д. Варто також зазначити низьку професійну підготовку деяких лікарів, гіпердіагностику, комерціалізацію, невиправдане виконання операцій.

З якими проблемами до Вас звертаються найчастіше?

В основному це черепно-мозкова травма. На другому місці по частоті – різні захворювання новонароджених.

З якими проблемами стикаєтеся в роботі? Як їх вирішуєте?

Проблеми на роботі є наслідком проблем нашої української медицини, тільки у зменшеному масштабі. Це і недостатнє оснащення операційної, нестача обладнання, медикаментів. Велике матеріальне навантаження лягає на пацієнтів. Хочеться щоб умови перебування наших пацієнтів були кращими. Вирішуємо проблеми по мірі їх виникнення в силу можливостей. Іноді нам допомагають спонсори. Часто певні проблеми вирішуємо своїми силами.

Яке Ваше ставлення до реабілітації?

Реабілітація є невід’ємною частиною лікувального процесу, причому найбільш тривалою і копіткою. Особливо це стосується пацієнтів з ураженням нервової системи і скелетно-м’язового апарату. Нерідко проведення операції та медикаментозне лікування є тільки першим етапом в процесі одужання пацієнта. В цьому я переконався за роки своєї лікарської діяльності. Тому роль реабілітації переоцінити дуже важко.

Що на Вашу думку включає в себе поняття «хороший лікар»?

На моє переконання, поняття «хороший лікар» повинно включати декілька складових, таких як: кваліфікація, моральні якості. Навіть якщо лікар є спеціалістом експертного рівня, але володіє низькими моральними якостями, його не можна вважати хорошим лікарем. Лікар повинен бути доброю, чуйною людиною, відноситися до хворих зі співчуттям. Іноді просто співпереживання, моральна підтримка, посмішка надає лікувальний ефект краще будь-яких ліків. І ще. Лікар не може бути бідним. Бідний лікар не може бути хорошим спеціалістом, оскільки він буде думати про те як прогодувати себе і рідних, а не про підвищення свого професійного рівня. 

Що на Вашу думку включає в себе поняття «якісна медицина»?

Це, в першу чергу, матеріальна підтримка державою медичних установ; освідчений, професійний медичний персонал; надання медичної допомоги на рівні економічно розвинених країн.

Чи є у Вас молоді фахівці? З яким рівнем знань вони приходять?

В останні роки спостерігається тенденція відтоку молодих спеціалістів з медицини. На зарплату лікаря-початківця проблематично навіть існувати, не те що нормально жити. Що стосується рівня підготовки молодих лікарів, то він різний - є гарно підготовлені працівники, а є не дуже.

Які плани/ мрії на майбутнє?

Планую і надалі займатися своєю улюбленою справою – лікувати наших дітей, розвиватися і рости професійно. Дуже сподіваюся, що останні зміни в нашій країні позитивно вплинуть на стан медицини. Бажаю всім міцного здоров’я і миру!

На закінчення, хотів би подякувати всім працівникам Нодусу за роботу, яку вони виконують. Бажаю Вам отримувати від роботи моральне та матеріальне задоволення. Гордий, що знайомий з Вами. Побільше б таких Нодусів у нашій країні!Останнi статтi

ЦИТАТИ НЕЗЛАМНИХ
199 4 Квітня 2019


Про віру
448 23 Січня 2018


Блогери

Олена Федорівна Майданник
Психоневролог (психіатр), кандидат медичних наук, в.о. заступника головного лікаря з лікувальної справи (начальника медичної служби)


Олександр Васильович Кулик
Заслужений лікар України, нейрохірург вищої категорії, лікар функціональної діагностики, кандидат медичних наук, директор центру

Категорії
Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців