Будь - яке мистецтво є наслідуванням природи
БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЕКТ ЦЕНТРУ НЕЙРОРЕАБІЛІТАЦІЇ «НОДУС» для УЧАСНИКІВ АТО

БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЕКТ ЦЕНТРУ НЕЙРОРЕАБІЛІТАЦІЇ «НОДУС» для УЧАСНИКІВ АТО

23 Грудня 2016

Науково-практичний центр нейрореабілітації «НОДУС» з серпня 2014 року і донині реалізує свій власний Благодійний проект для поранених учасників АТО з ураженями периферичної, центральної нервової системи та опорно-рухового апарату в наслідок вогнепальних та мінно-вибухових поранень. 
В рамках проекту допомога надається як військовослужбовцям, так і добровольцям.

На 1 грудня 2017 року в Нодусі пройшли індивідуальну спеціалізовану реабілітацію 154 учасника АТО, з них  117–безкоштовно (100% їх лікування та реабілітації було оплачено за рахунок клініки) , 37 важкопоранених – з 25% знижкою.

Станом на 1 грудня 2017 в центрі проходить реабілітацію 6 учасників АТО- стаціонарно.

На 1 грудня 2017 в черзі на реабілітацію в Нодусі стоїть ще 462 учасників АТО.

15 місць на початку Благодійного проекту для поранених воїнів центр вимушений був скоротити до 5!

Як відомо, нейрореабілітація - найбільш довготривалий (від 3 до 12 місяців, в середньому - 6 місяців) високовартісний, технологічний та ефективний процес відновлення порушених або втрачених функцій центральної та периферичної нервової системи.
Для лікування і реабілітації пацієнта протягом декількох місяців необхідні значні кошти та ресурси.
Щоб досягти максимально високих результатів у лікуванні та реабілітації поранених клініка залучає кошти, які заробляє на реабілітації цивільних громадян. При тому, центр не має ніяких пільг по комунальним тарифам та податкам, а також відсутні постійні джерела фінансування реабілітації поранених учасників АТО з боку держави, благодійних фондів та програм. Частково, з травня 2015 року, деяка матеріальна допомога надається волонтерами, однак це не вирішує і не покриває і 7% потрібного.

Команда фахівців Нодусу самовіданно працює, щоб повернути до повноцінного життя захисників України, але через брак коштів, продовжувати цю благодійну програму власними ресурсами центру стає дедалі важче. Тому є необхідність у фінансовій підтримці, що допоможе не просто зберегти даний Благодійний проект, а і значно розширити його, перетворивши після закінчення війни його у постійно діючу соціальну місію (соціально незахищені, діти-інваліди, інші фокусні тематичні групи).

Середня вартість реабілітаційного лікування за один місяць одного бійця АТО у вкрай тяжкому стані клініці обійшлася приблизно в 100-150 тис грн., бійця АТО в тяжкому стані - 120 тис грн, в стані середньої тяжкості – 50-80 тис грн на місяць. Середня тривалість курсу становить 3 місяці безперервного лікування.
Середня тривалість реабілітаційного лікування бійця у вкрай тяжкому стані становила 9 - 24 місяці.

Адміністрація клініки робить все можливе, аби на фоні нинішньої економічно-політичної ситуації в Україні за будь-яку ціну зберегти проект і більше того розширити кількість ліжко-місць, адже технології, які є в центрі, методики да досвід лікування найскладніших уражень центральної нервової системи є унікальними для країни і повинні бути залучені для відновлення наших Героїв, навіть, коли їх стан здоров’я є критичним, а прогноз – несприятливим.

22 серпня 2016 колектив клініки (22 особи ) було нагороджено Подяками МОУ та Грамотою МОУ Директор центру Кулик Олександр Васильович, лікар-нейрохірург.
Крім того, Директора центру нагороджено відзнакою МОУ «За сприяння ЗСУ»,
ВІЙНА ТРИВАЄ ЧЕТВЕРТИЙ РІК, ПОРАНЕНИХ ДУЖЕ БАГАТО і КОМАНДА НОДУСу продовжує відновлювати здоров’я захисників України.
Для того, щоб розвивати, а не скорочувати Благодійний проект для поранених учасників АТО будемо вдячні всім небайдужим, хто долучиться до фінансування цієї доброчинної справи.

Слава ГЕРОЯМ!

ВСЕ заради ПЕРЕМОГИ!

Донині в Нодусі діє Благодійний проект реабілітаційного лікування поранених в зоні АТО військовослужбовців та добровольців